Kolay gebe kalabilmenin cinsel ilişki sayısıyla ilişkili olduğu halk arasında söylense de bu görüş uzmanlar tarafından kabul edilmez.

Cinsel ilişkinin etkisi kişiden kişiye değişebilmektedir. Bir kadın tek seferlik bir ilişkide gebe kalabilirken bazıları defalarca denemeye rağmen pozitif sonuç alamayabilirler.

Erkeğin sperm kalitesinin de çok önemli olduğu gebe kalma sürecinde cinsel ilişkinin sıklığından çok, zamanlaması önemlidir.
Hamilelik Haftası Hesaplama
Kadının yumurtlama dönemleriyle doğru orantılı olan bu zamanlama sayesinde hamile kalma olasılığı yükseltilebilir.

Uzmanlarca da kabul edilen periyota göre bir kadının gebe kalması için daha elverişli olan tarihler, son adet tarihinin ilk gününden itibaren 12-14-16. günlerde cinsel ilişkiye girmektir. Hazırladığımız bu hesaplama programı size bu uygun günleri tespit etmekte yardımcı olacaktır.

Buna rağmem 6 ay boyunca düzenli bir cinsel ilişkiye rağmen gebelik süreci başlamadığı takdirde doktorunuza başvurmanız önemle tavsiye edilir.

Aşağıda vermiş olduğumuz, sizler için hazırlanan gebelik haftası hesaplama programının çalışması için sizlerden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurmaya gayret gösterin.