Genel

20 Mayıs 2017 Ehliyet Sınavı Sonuçları


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 Mayıs 2017 tarihinde yapılan Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursiyerleri Sınavı (MTSKS-2) 20 Mayıs 2017 Ehliyet Sınavı Sonuçları. Ehliyet sahibi olabilmek için heyecan içinde bekleyen adayların sınav sonuçlarını nasıl öğreneceklerini şimdi paylaşacağız. Ehliyet sınav sonuçları nasıl öğrenilir?

20 Mayıs 2017 Ehliyet Sınavı Sonuçları

Stajyer sürücü adayları, Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursiyerleri Sınavı (MTSKS-2) 20 Mayıs 2017 de gerçekleşti. Sonuçlara buradan ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Peki sınav sonucunuz beklediğiniz gibi gelmemiş ise sınav sonucuna nasıl itiraz edebilirsiniz?

Sınav sorularına, cevap anahtarına ve de sonuçlara itirazlar,  http://www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasından sonra en geç 10 gün içinde dilekçeyle ÖDSGM’ye yapılacaktır.

Sürücü adayları, sınav sorularına ve sınav sonuçları ile ilgili itiraz başvurularını, T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası A.Ş. şubelerinden birisine, Kurumsal Tahsilât Programı aracılığı ile 20 TL ( KDV Dâhil) itiraz ücreti yatırmak sureti ile, alınan banka dekont/ATM işlem fişi ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile birlikte yapabilirler.

Başvurusu veya sınavı geçersiz sayılan, sınava giremeyen, sınava herhangi bir sebep ile katılamayan ya da sınavdan diskalifiye edilen kursiyerlerin itiraz başvuruları dikkate alınmayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Faks ile gerçekleştirilen itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

İtirazların cevaplanması aşamasında ÖDSGM’de evrak kayıt tarihi dikkate alınır.

Belirtilen itiraz süresinden sonra yapılan itirazlar ile adayın  T.C. kimlik numarası bulunmayan, banka dekontu/ATM işlem fişi eklenmemiş, imza ve adresleri ibraz edilmeyen dilekçeler dikkate alınmaz.

Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı

Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı

Sınavlarda hatalı yatırılan ücretlerin iadeleri sınav bitiminden  4 hafta sonra tek taraflı olarak döner sermaye işletmesi kanalı ile herhangi bir başvuru talep edilmeksizin yapılır. Ücretler hangi bankaya yatırılmış olursa olsun geri ödemeleri  Ziraat Bankası sistemleri aracılığı ile yapılır.

Sponsorlu Bağlantılar

Yazar Hakkında

Zuhal

Yorum bırakın