Moda

2017 ilkbahar-yaz bayan ayakkabı modası


Güneşin iyiden iyiye yüzünü göstermesi ile kışlıklar yavaş yavaş dolaptaki yerlerine çekilmeye başladı. Özellikle hanımları tatlı bir telaş sardı. Bizlerde size ışık tutabilmek adına 2017 ilkbahar-yaz bayan ayakkabı modası ile ilgili bir araştırma yaptık. İlkbaharda yağışların yoğunluğu ile seçeceğiniz ayakkabılar kapalı olacaktır. Yazın başlaması ile daha açık ayakkabılar, sandaletler, terlikler her bayanın zarif ayaklarını süsleyecek. 2017 ayakkabı modasında taşlar yine çok revaşta. Terlik ve sandaletler de çekinilmeden kullanılan büyük taşlar ve pullar yine gözde. Spor ayakkabı ve kes lerde de durum aynı. Bol bol taş, pul ve payet bu yılda göz dolduracak. Stilettolar her zaman olduğu gibi tabiki moda ancak bum yıl konik ve kalın topuklarda bolca vitrinleri süsleyecek.

Peki iyi hoş ama her ayakkabı size uygun mu? 

Sponsorlu Bağlantılar

Ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar

Ayakkabı seçerken ayakların kemik yapısı, eklemlerin genişliği önemlidir. Ayağınızın üst kısmı, tabanı ve parmaklarınızın en bir baskı görmemesi gerekir. Yüksek  topuklu ayakkabılar gibi tabanı düz olanlarında  ayak sağlığına ayrıca önem vermesi gerekir. Gençler arasında son zamanlarda çokça tercih edilen bu tür ayakkabılar iskelet duruşunu etkiler ve bozukluklara yol açar. Yapılan araştırmalara göre 9 punto topuklu ayakkabılar, 3 punto topuklulara kıyasla ayak eklemlerine 7 kat daha fazla stres yüklüyor.  Genele olarak ayakkabı seçiminizi ayak rahatlığınız ön planda olacak şekilde ve deri ürünler tarafından kullanmalısınız. Ancak özel günlerde bir kaç saatlik programlarda bayanlar çok fazla topuklu ayakkabı tercih etmekte. Vücudunuzu en iyi tanıyan sizsiniz ve en doğru ayakkabı en rahat ettiğiniz ayakkabıdır.

2017 yazlık ayakkabı modelleri

 

Sponsorlu Bağlantılar

2017 ilkbahar-yaz bayan ayakkabı modası

Bayanların en çok sevdiği aksesuar olan ayakkabılarına bu yıl rengarenk el yapımı, örgü ve süslü çantalar eşlik edecek. Artık ayakkabı çanta uyumu yerine zıtlıklar popüler. Büzgülü kol çantaları ve sırt çantalarını sokaklarda çokça göreceğiz.

Ayakkabılar nasıl saklanmalı?

Ayakkabılarınızın sezon bitiminde sağlıklı saklanması yeniden kullanımda size kolaylık ve uzun süreli kullanım şansı sağlar. Ayakkabılarınızın kutularında ve içlerini doldurarak saklarsanız deforme olmazlar. Gazete kağıtları ve ambalaj kağıtları imdadınıza yetişebilir. Temizleyip ve kuru olarak ayakkabılarınızı dolaba kaldırın. Deforme olmuş ayakkabılarınız varsa çizgiler derinleşmeden bir lostra’dan yardım alın…

Sponsorlu Bağlantılar

 

Sponsorlu Bağlantılar

Yazar Hakkında

Zuhal

Yorum bırakın