Genel

Adaçayı Yakmak Ne İşe Yarar


Adaçayı Yakmak Ne İşe Yarar: Son zamanlarda spiritüel anlamda, manevi olarak huzur bulmak için Adaçayı bitkisinin kurutulmuş yaprakları tütsü olarak kullanılmaya başlandı. Televizyon programlarında da görmeye başladığımız, son zamanların trend ritüeli, artık bir çok ünlünün de yaptığını ve inanılmaz bir manevi huzur aldıklarından bahsettilerine şahit olduk.

Keramet tütsü de olabilir mi? Hatta yapraklarındaki yağın hoş ve aromatik kokusunda, Yaprakların içindeki sinir sistemini rahatlatan gevşeten etkin maddelerindedir. Evet bilim bizlere aynen böyle olduğunu söylüyor. İşin spiritüel kısımlarını yakalamak ise sizlerin iç güzelliğinize kalmış. Evlerinizde Adaçayı Yakma konusu için yukarıda birazcık bilimsel açıklama yaptık, ama konu magazinsel olarak birazda ruhsal temizliğe girdiği için, bizde bu konuyu enine boyuna tümden araştırdık.

Sponsorlu Bağlantılar

Adaçayı Yakmak Ne İşe Yarar

Bilmenizi isteriz ki adaçayı kozmetik parfüm sektöründe en fazla kullanılan bitkilerden birisidir. Kendine özgü aromatik kokusu, esansiyel özelliği sayesinde endüstriyel anlamda kendine bir çok alanlar bulmuştur. Bir çok ev yapımı, organik parfüm yapan kişiler basit tariflerle Adaçayı yağından kullanarak kendi ev parfümlerini yapabiliyorlar. Adaçayı kurutulduğunda kolay yanmayan bir hale dönüşüyor. Aynı meşale gibi için için yanıyorlar. Yapraklarındaki yağ ağır ağır yandığı için bir anda yanıp tükenmezler. Yaprakların özü içinde bulunan ve sinirleri yatıştıran sakinleştiren maddeler bu yağın yanmasıyla ortaya çıkıyor.

Adaçayı Yakmak Ne İşe Yarar

Adaçayı Yakmak

Keramet tütsü de olabilir mi?

Şahane sakinleştirici özelliği ile dinlendirici etkiye sahip olan bu yağ, sizleri asla uyuşturmuyor. Tam tersi zihninizi açıyor enerji veriyor. Aslında bu konunun bir de enerji veren boyutu ve adaçayı ile ruhsal temizlik boyutu vardır. Bayanların kendi evlerindeki negatif enerjinin ortamdan gönderilmesidir. Bu durumda kendinizi, uyuşuk, tembel, üşengeç durumda bulmazsınız. İşleriniz ters gitmez, kısmetinizin kapandığı gibi düşüncelere sebep olan unsurlardan da kurtulursunuz.

Evlerde adaçayını yakmak aynı zamanda evrenede gönderilen dileklerin de gerçekleşmesine neden olurlar. Bir kabın içerisine adaçayının, yapraklarını, çiçeklerini, saplarıyla birlikte bütün olarak  rulo haline getirin. Peşinden kabı ocağın üstüne koyunuz ve yakmaya başlayın. Yağı ortaya çıkıp, duman halinde tütmeye başladığında kabı alınız, evinizin en dip köşesinden başlayarak, dış kapısına kadar gezdiriniz.

Dikkat edilmesi gerekenler

Bu tütsünün sabaha karşı yapmanın, günün öbür saatlerine göre daha etkili olduğuna inanılıyor. Bu uygulamayı ayda 1 defa gerçekleştirebilirsiniz. Adaçayı ile ruhsal temizlik esnasında, pencereleri hafif açık bırakmak, tütsü ile temizlenen havanın dışarıya çıkmasını sağlar. Böylelikle temiz hava yani taze enerji evinize girsin. Şayet bütün evinizi tütsülemek isterseniz, evin her köşesinde tütsüyü birkaç saniye gezdirerek tutabilirsiniz. Bu durumda odaların pencerelerini hafif aralık bırakmayı unutmayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Tütsü küle dönüştüğünde asla bu külleri çöpe dökmeyiniz. Pencerenizin pervazına koyunuz yada dışarı doğru güçlü bir şekilde savurun ki tüm negatif enerjiler bu küllerle birlikte uçup gitsinler. Dikkat edin içeri kül gelmemesine, tamamen mekanın dışına çıkmasına dikkat ediniz.

Takip İçin Buraya Tıklayarak Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz…

Sponsorlu Bağlantılar

Genel Bölümü Katagorimize de Göz Atmak İçin Tıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın