Sağlık

Adet sancılarına bitkisel çözüm


Hanımların çoğunun her ay düzenli olarak yaşadığı bir döngünün eseridir adet sancıları. Bu ağrılar bağırsak spazmları, bel ağrısı veya kasıklarda oluşan ağrılar olarak gelişebilir. Adet kanaması öncesi başlayan belirtiler ile seyredebilir. Göğüslerde acı ve doluluk hissi, kasıklarda kramp gibi… Kadınlar bu anlattıklarımızı çok iyi bilirler ve gerçekten de çekilmez ağrılardır. Bazen ağrı kesicilere başvurulsa da çoğu zaman bu ağrı kesiciler yan etki olarak kanamayı kesebilmektedir ki bu istenilen bir durum değildir. Peki Adet sancılarına bitkisel çözüm yok mudur?  Elbetteki doğadaki şifalı bitkiler bu sancılı dönemi atlatmak için çözüm sunar. Bunlara gelmeden önce şunu belirtmek gerekir. Eğer ki kistleriniz var ise veya kadın hastalıklarına ait bir rahatsızlığınız var ise öncelikle bunun tespiti ve tedavisini olmalısınız. Böyle bir durum yok ise rutin adet sancılarına bitkisel yolla çare bulabilirsiniz. Bir de unutmadan ayaklarınızı ve kasık bölgenizi sıcak tutmanız ağrıların şiddetini azaltır. Adet sancısına ne iyi gelir, ilaçlar kanamayı keser mi? gibi sorularınıza yanıt vermeye çalıştık.

Bu dönemde ruhsal olarak girilen sinirlilik hali hormonların değişikliğine bağlı olarak gelişir ve bu bitkiler sizi sakinleştirmede de etkili olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar
Adet sancılarına bitkisel çözüm

Adet sancılarına bitkisel çözüm

Adet sancılarına bitkisel çözüm

Zencefil çayı: Zencefil etkili bir ağrı kesici ve spazm önleyicidir. Kadınların mens döneminde hatta bir kaç gün öncesinde iki fincan tüketilmesi ciddi anlamda faydalıdır. Tercihen bir dilim taze zencefili bir fincan sıcak suya atıp demleyin ılındığında bir kaç damla limon ilave ederek tüketin. Taze zencefil bulma imkanınız yok ise toz zencefili 1/2 çay kaşığı kullanabilirsiniz. İyi bir antioksidan ve ağrı kesicidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Hayıt Çayı: Aktarlardan kolaylıkla bulabileceğiniz hayıt ağacından elde edilen bu bitki adet dönemindeki gerginliğinize ve kasık ağrılarınıza şifa olacaktır. Göğüs hastalıklarına karşıda etkilidir. Teskin edici özelliği sayesinde sizi yatıştırır ve uykusuzluğa da iyi geldiği bilinmektedir.

Papatya Çayı: Papatya doğanın güzel bir mucizesidir. Bir çok hastalık için destekleyicidir. Mayıs papatyalarının buharı sinüzite çok iyi gelir. İdrar yolu iltihabını söktürücü etkisi vardır. Kronikleşen adet sancılarına ve gerginliğe birebirdir. Uyku düzeni sağlamada yardımcıdır. Günde 2 fincan bir tutam papatya demleyerek tüketebilirsiniz.

Nane Çayı: Özellikle de taze nane yaprakları ile yapacağınız nane çayı sizi rahatlatırken kasık ağrılarınıza fayda sağlar. Bir çok yemekte severek kullandığımız nane adet sancıları içinde çok iyi bir şifa kaynağıdır.

Bu yazımızı faydalı bulduysanız siz de paylaşarak daha çok kişiye faydalı olabilirsiniz.

Uyku düzensizliği için bitki çayları yazımız da ilginizi çekebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Sponsorlu Bağlantılar

Yazar Hakkında

Zuhal

Yorum bırakın