Sağlık

Alkali Yaşam için Karbonat


Alkali Yaşam için Karbonat

Vücudun aşırı asidik olmasını önlemek için günde bir kez her ana öğünden sonra bir bardak içme suyuna yarım çay kaşığı karbonat ekleyip içerseniz vücudun alkali dengesini sağlarsınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Karbonat, hemen hemen her evde farklı amaçlar için kullanılır. Pasta böreklerde ve yüksek dezenfektan özelliği ile organik temizlikte. Karbonat, uygun ölçüde kullanımı sağlığınız için yararlıdır. Uygun kullanımında, kandaki ph dengesini düzenleyerek vücudun genel asidik alkalik durumunu dengeler. Geleneksel yöntemlerde hazımsızlık, şişkinlik ve gaz için karbonatlı su tüketimi yaygındır. Karbonat mide asidini düzenleyerek rahatsızlığı kısa sürede ortadan kaldırır. Beslenmemizde yer alan gıdalar çoğu zaman asit oranı yüksektir asit, büyük ölçüde kemik erimesi ve eklem iltihabı hatta kanser riskiyle bile ilişkililendirilir.  Karbonatlı su tüketimi ile bu rahatsızlıklara yakalanma riskinizi azaltabilirsiniz.

Doğal Dezenfektan Karbonat

Özellikle ağız ve boğaz sağlığınızı tehdit eden mikroplar için karbonatlı su ile gargara yapmanız yakınmalarınızı azaltır. Genellikle yoğun olarak süt çocuklarında ağızda görülen pamucak ve aftlara karşı çok iyi gelir. Emizeren annelerin meme çatlaklarına faydası tartışmasızdır.

İltihabik eklem ağrıları

İltihabın sebep olduğu eklem ağrılarında kandaki ph düzene sokan karbonat şikayetlerinizi hafifletmek için birebirdir.

Kolesterolü düzenler

Karbonatlı su içmek, kötü kolesterol  (LDL) düşürmek için etkilidir. Ancak, içeriğindeki yüksek sodyum nedeni ile yüksek tansiyon sahibi kişilerde kullanımı uygun değildir.

Alkali Yaşam için Karbonat

Alkali Yaşam için Karbonat

 

Sponsorlu Bağlantılar

Alkali Yaşam için Karbonat ve Su Nasıl Hazırlanır Doğru Oran Nedir?

  • 1/2 çay kaşığı karbonat
  • 1 bardak su

İki malzeme karıştırılır günde bir kez ana öğünden sonra tüketilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Alkali yaşam ile sağlık sorunlarınızda gerileme ve vücudunuzda dinçlik hissedersiniz. Karbonatlı su alkali yaşamı hayatınıza katmanız için ilk ve önemli bir basamaktır. Obezite ile savaşmada vücudun alkali dengesi önem arz eder. Yapılan araştırmalar kan değerinde asidin yüksek olduğu kişilerde zayıflama eyleminin gerilediğini gösterir.  Alkali yaşam; beslenme ile başlayıp doğru nefes alma teknikleri, düzenli ve kaliteli uyku, pozitif düşünce, beden egzersizleriyle tamamlanan modern dünyanın yeni yaşam tarzı haline gelmiştir ki bu sağlık için önemlidir.

Daha fazlası için Facebook Fan sayfamızı takip edin…

Sponsorlu Bağlantılar

Yazar Hakkında

Zuhal

Yorum bırakın