Teknoloji

Bilgisayardaki Dosyaları Kalıcı Olarak Nasıl Silerim?


Bilgisayardaki Dosyaları Kalıcı Olarak Nasıl Silerim?:  Genelde bir çoğumuzun yaşadığı aksaklıklar aksilikler olabilir ne kadarda akıllı bir teknoloji olsada kullandığımız bilgisayarlar, kullanırken en önemli işlemlerimiz esnasının tam ortasında bilgisayarımızda bir takım donmalar ile karşılaşırız. Bu gibi donmalar genelde yaptığımız işlemlerimizin yarıda kalmasına sebep olurlar. Vaziyet böyle olunca, durum can sıkıcı hale gelir ve çalışma isteğimiz o an kaybolur gider. Bütün bunlara neden olan donmalar bilgisayara çok yüklenmekten dolayı olur.

Bilgisayardaki Dosyaları Kalıcı Olarak Nasıl Silerim?

Geri Dönüşüm Kutusu – Çöp Kovası

Bilgisayardaki Dosyaları Kalıcı Olarak Nasıl Silerim?

Bilgisayarımızın içinde gereksiz olmayacak dosyalar, gereksiz oyunlar ve resimler ile dolu olmasındandır. Bazı klasör ve dosyaları sildiğimizi sandığımız halde aslında verilerin başka bir gizli klasörlerde karşımıza çıktıklarını görürüz. İşte bu durumdan kurtulabilmek için sildiğimiz verilerin kalıcı olmasını sağlayabiliriz. Sanki ordan nasıl yapabiliriz der gibisiniz. Bu işlemleri nasıl yapmamız gerekecektir. Öncelikle  bilgisayar konusunda biraz bilgi sahibi olmamız gereklidir. Bu konularda yeterli bilgilere sahip olmamız gerekecektir.

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgisayardaki Dosyaları Kalıcı Olarak Nasıl Silerim?

Bilgisayarda Başlatta Çalıştır Dosyaları Arama Bölümü

Bunun nedenle sizler için hazırladığımız bilgisayardaki dosyaları kalıcı olarak nasıl silinir, nasıl silerim işlemlerinin kolayca yöntemlerini öğreteceğiz. Gelin bakalım bunlar tam olarak neler?
Bilgisayarınızın sol alt köşesinde başlangıç menüsü vardır, o kısmı açın ve aratma kısmına cipher yada cmd yazarak bu programa ulaşmayı deniyiniz. Bu programı yazdıktan sonra, çalıştır penceresini tıklayınız bu işlemin tam açılmasını sağlıyorsunuz. Daha sonra ekranda karşınıza siyah bir ekranda komut işlemi sayfası açılacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgisayardaki Dosyaları Kalıcı Olarak Nasıl Silerim?

Çöp Dosyaları

Siyah ekranda açılan bu yazıya ”Cipher/W.C” yazan kısma basarak enteri tıklıyorsunuz. Bu şekilde dosyalar kalıcı bir şekilde sizin onaylamanız ile silinmeye başlar. Bu işlemler kısa sürede birkaç dakika sürer. İşlemler bittiğinde windowsu yeniden başlat kısmınına tıklıyorsunuz. Windows yeniden başlattığınızda sonra sisteminizde zaten bir hafifleme hızlanma fark edeceksiniz. Bu işlemleri dahada çok hızlandırmak isterseniz günlük olarak arama tarama  motorlarınızın geçmişlerini temizlemeniz gereklidir.

Yani explorer, mozilla firefox, chrome vb arama tarayıcıları yada arama  motoru  dediğimiz söz terimleri ile. İndirdiğiniz bütün dosyaları her defasında karşıdan yüklemelerden siliniz daha sonra geri dönüşüm kutunuzu boşaltınız bu şekilde sistemin daha hızlı çalışmasına yardımcı olabilirsiniz.

Takip İçin Buraya Tıklayarak Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz…

Sponsorlu Bağlantılar

Teknoloji Bölümü Katagorimize de Göz Atmak İçin Tıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın