Genel

Buz koyarak göbek yağlarınızdan kurtulun

Buz koyarak göbek yağlarınızdan kurtulun

Buz koyarak göbek yağlarınızdan kurtulun! “Zayıflamak için denemediğim hiçbir alternatif yöntem kalmadı!” diyebilirsiniz, ama muhtemelen buz yardımıyla incelmeyi denememişsinizdir. Bu mümkün hatta bilimsel olarak da kanıtlandı.

Buz koyarak göbek yağlarınızdan kurtulun

Buz tedavisinin vücudumuzdaki iltihabı azalttığı ve spor yaralanmalarında şişmeleri önlediği birçok kişi tarafından bilinmekte. Bilim adamları ise bu yöntemin insanların kilo vermelerine yardımcı olabileceğini iddia etmekteler. Kısaca açıklamak gerekirse vücut soğutuldukça kendini olması gereken ısıya getirmek için daha fazla yağ yakıyor. Böylece de kilo vermiş oluyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Mesela bir buz paketini, kalçalarınıza ya da karın gibi yağlı ve sorunlu gördüğünüz bir bölgeye sadece 30 dakika boyunca sarmanız, kalorilerin daha hızlı yakılmasını kolaylaştırmakta.

İnsanlar iki çeşit yağ dokusuna sahiptirler. Beyaz yağ ve kahverengi yağ olmak üzere bunlar ikiye ayrılır.

Beyaz yağ: Midemizden ya da kalçamızdan dışarı taşan yağlardır.

Kahverengi yağ: Vücut tarafından ısı üretmek için kullanılan yağlara denir. Ne kadar soğuk olursanız, o kadar kahverengi yağ “yanarak” vücudunuzdan kaybolur.

Sponsorlu Bağlantılar

Buz koyarak göbek yağlarınızdan kurtulun

Bilim adamları beyaz yağların çok soğuk hale geldiğinde, kahverengi yağa dönüşebileceklerini keşfettiler. En güzeli de bu kahverengi yağ vücudu ısıtmak için yanıyor ve kayboluyor.

Soğuk kompres yapmak, beyaz yağları, kahverengi yağlara dönüştürerek yağların bu yağların hızlı bir şekilde “erimesini” sağlıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Buz torbası uygulanan birçok kişide kahverengi yağ seviyesinin fazlasıyla yükseldiği tespit edilmiştir.
Aynı şekilde bu denemeler yaz ve kış aylarında farklı bir çok kişi üzerinde uygulandı. Kış aylarında 50 ayrı kişiden alınan karın yağı örneklerini analiz ettiklerinde yaz mevsimine oranla daha yüksek kahverengi yağ buldular.

Zayıflamak istiyorsanız evinizdeki ısıyı düşürün

Zayıflama yöntemi olarak vücudun ısısını düşürmek yani kışın evlerin ısısını 17 derece civarında tutmak daha fazla kalori yakılmasına neden olmakta.

Son yıllarda zamanımızın çoğunu evlerde ve ofislerde çalışarak geçirdiğimiz için vücudumuz artık soğuğa maruz kalmıyor. Isıya ihtiyaç olmadığından doğal olarak da kalori yakamadığımızı söylüyor uzmanlar. O halde ne yapıyoruz hanımlar 17 derecede yaşamaya çalışarak formda kalmaya doğru ilk adımı atıyoruz.

Buz koyarak göbek yağlarınızdan kurtulun, konulu makalemizin de sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu önemli bilgileri daha fazla kişinin okuyup faydalanması için, sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmayın lütfen. Sağlıkla kalın.

Sponsorlu Bağlantılar

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın