Nasıl Yapılır ?

Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir


Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir; Buzdolabı evimizin olmazsa olmazıdır. İçinde oluşan rahatsız edici kokular diğer yiyeceklerimize ulaştığında rahatsız edici bir hal alır. Önce sorunun kaynağını bulursak çözmemiz de kolay olacaktır. Kapağı açık kalan turşu kavanozu, sarımsaklı yoğurt veya bozulmuş bir demet soğan buna sebep olabilir. Eğer durum bu ise hemen sorunu çözmelisiniz. Bazende böyle bir durum olmadan da buzdolabınızda kötü koku oluşabilir.

Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir

Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir

Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir

Filtrenizi Temizleyin

Sponsorlu Bağlantılar

Buzdolabınızın içinde çoğunlukla sebzeliğin üzerinde bir filtre bulunur. Bu filtreyi çıkartıp temizlemelisiniz.

Sirke ile temizleme

Sirke temizlikte baş yardımcımızdır. Silme suyunu ekleyeceğiniz yarım çay bardağı sirkle ile buzdolabınızı silin.

Karbonat ile temizleme

Sirkenin kokusundan rahatsız oluyorsanız veya o an için elinizin altında yoksa karbonat iyi bir alternatiftir. Karbonatlı su ile buzdolabınızı silerseniz kokulara elveda dersiniz. Aynı şekilde bir tabak içerisine koyacağınız bir miktar karbonatı dolabınızın içinde 1 gün bekletin.
Kahve ve Pirinç

Buzdolabınızı sildikten sonra bir çay tabağı içerisine bir miktar Türk kahvesi ve bir miktar pirinç karıştırıp koyun. 12 saat kadar bekletin kokuların yok olduğunu göreceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Mangal Kömürü

Mangal kömürü fikri çok garip gelse de ölümcül bir darbe olabilir kokular için. Bir parça mangal kömürünü bir fileye veya delikler açtığınız küçük bir poşete koyun ve dolabın orta rafına yerleştirin. Yiyecekler ile temas etmesinden sakının. 8 saat boyunca kömürü dolabınızda bırakın göreceksiniz ki kokudan eser kalmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Tüm bunları yaptınız ve kokudan kurtulamadıysanız size kötü bir haberimiz var servis çağırmalısınız. Buzdolabınızın arkası açılmalı ve sizin ulaşamayacağınız bölgede yer alan su birikintisi temizlenmeli.

Uzun süreli elektrik kesintisi sonrası derin dondurucunuzda çözülen et türü gıdaların oluşturduğu kokudan kurtulmak en zor olanıdır. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalırsanız buzluğunuzu çok iyi sildikten sonra yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri uygulamalısınız. Hala koku devam ediyorsa yine en kalıcı çözüm servis çağırmak olacaktır.

Buzdolabınıza asla kapağı açık gıda koymayın özellikle peynirler açık bırakıldığında dolabın içindeki tüm kokuyu çekerler.Sebzelerinizi sebzelikten başka bir yerde muhafaza etmeyin ve hepsinin poşetli yada kapaklı kapta olmasına dikkat edin.

Daha fazlası için Facebook Fan sayfamızı takip edin….

Sponsorlu Bağlantılar

Yazar Hakkında

Zuhal

Yorum bırakın