Nasıl Yapılır ?

Diş Çıkaran Bebeklere Doğal Jel Yapımı


Diş Çıkaran Bebeklere Doğal Jel Yapımı

Diş Çıkaran Bebeklere Doğal Jel Yapımı

Diş Çıkaran Bebeklere Doğal Jel Yapımı

Diş kökleri bebek henüz anne karnındayken oluşmaya başlıyor ve bebeğiniz doğduğunda çene kemiğinde dişleri aslında yerini almış oluyor. Bebeklerde diş çıkarma dönemi oldukça zorlu ve acı veren  bir süreç olabilir.  Diş etlerinde kızarıklık, şişkil en belirgin durumdur. Bebekler çoğunlukla 6. ayda diş çıkarmaya başlar. Oral dönemdeki bebeğiniz bu dönemde bulduğu her şeyi ağzına götürmesi sıklaşmış, salyaları önünü ıslatacak kadar artmış olabilir. Diş çıkarma döneminde bebeklerde aşırı huysuzluk, iştah kaybı, ateş hatta ishal bile gözlenebilir. 38 dereceyi geçmeyen bir ateş ise dişten olma ihtimali yüksektir. Diş çıkarma ateşinin 38 dereceyi geçmeyeceği uzmanlar tarafından belirtiliyor. Bebeğiniz çaresizce sizden yardım beklerken onun için yapabileceğiniz en güzel şey doğal bir yöntem kullanarak onu rahatlatmak olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bitkisel olduğu iddia edilen tüm diş jelleri belli olanda kimyasal yada koruyucu içerir. Bunun yerine evde kolayca yapabileceğiniz ve %100 sağlıklı olan bir tarifi sizinle paylaşmak isteriz.

Sponsorlu Bağlantılar
karanfil-yagi

Diş Çıkaran Bebeklere Doğal Jel Yapımı

Malzemelerimiz;

1 avuç karanfil

1 küçük kapaklı cam kase

Yeteri kadar zeytin yağı

Sponsorlu Bağlantılar

Yapılışı : Karanfillerimizi toz haline getiriyor ve kaseye alıyoruz. Üstünü kapatacak kadar saf zeytin yağı ilave edip bir gün oda sıcaklığında bekletip buz dolabına kaldırıyoruz. Uygulaması : Günde istediğiniz kadar (3-4 defa yeterli olacaktır) bebeğinizin diş etlerine elinize bir parça karanfil jelimizden alarak nazikçe masaj yapıyoruz. Elveda diş çıkarma sancısı ve uykusuz geceler 🙂

Aynı şekilde bir tülbent parçasını ıslatıp buzlukta bekletip bu tülbent ile bebeğinizin diş etlerine masaj yapabilirsiniz. Diş çıkarma döneminde pırasa, taze soğan da ebeveyn gözetiminde bebeğinizin eline verip dişlerini kaşımasına yardımcı olabilirsiniz.

Lütfen tarifimizi olabildiğince paylaşarak yayalım ki gereksiz yere bebeklere ilaç kullanımına engel olalım bir bebek ve annesi de rahat etsin. Erişkinlerde bu tarifimizi diş ağrısı çektiklerinde güvenle kullanabilirler.

Diş çıkarma dönemi ve sırası genel geçer kurallara göre aşağıdaki şemadaki gibidir.

bebek-dis-cikarma-tablosu

bebek-dis-cikarma-tablosu

Kehribar Kolye

Kehribar içeriğinde doğal bulunan amber asidi ile doğal bir ağrı kesici ve antibiyotiktir. Kehribar kolye ile bebeğinizin diş çıkarma döneminde rahatlamasını sağlayabilirisiniz. Burada dikkat etmeniz gereken orjinal ürün bulmaktır. Bir çok plastik boncuk kehribar olarak satılmaktadır aman dikkat.

Daha fazlası için  Facebook fan sayfamızı takip edin…

uzman

Sponsorlu Bağlantılar

Yazar Hakkında

Zuhal

Yorum bırakın