Genel

e-okul karne notu öğrenme


Bir karne yılının daha sonu yaklaşırken öğrencileri de velileri de karne heyecanı sarmış durumda.  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ücretsiz olarak velilere  e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile not bilgisi vermekte. Aynı şekilde bu sistem ile e-okul karne notu öğrenme mümkün. Peki ya e-okul karne notu nasıl sorgulanır? e-Okul sistemine giriş nasıl yapılır? 

e-okul nedir?

e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın MEBBİS projesi kapsamında 2007 yılında kullanımına başlattığı ücretsiz  bilgi edinme platformudur. e-Okul sistemi üzerinden öğrencinin okula kaydolduğu andan itibaren, mezun olduğu zamana kadar her türlü eğitim serüvenini içerisinde barındırır.

Sponsorlu Bağlantılar

e-Okul sistemi ile  öğrencinin nakil işlemleri, not bilgileri, devamsızlık tablosu, merkezi olarak yapılaan ve yapılacak olan sınavların (TEOG, DPY-B vb.) başvuru ve tercih işlemleri, takdir, teşekkür, onur vb belge işlemleri, haftalık ders programları,  e-karne, şube bazında yazılı ortalamaları, duyurular ve daha bir çok modül üzerinde bilgi girişleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı sunucularına girilmekte ve velinin bilgiye ulaşımı kolaylaştırılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

e-okul sisteminden notlar nasıl öğrenilir?

e-okul sistemi üzerinden not öğrenme işlemi yapmak için öğrencinin T.C. Kimlik Numarası ve Öğrenci Numarası ile sisteme giriş yapılır. Açılan ekrandaki güvenlik sorularına doğru yanıt verilerek sisteme giriş sağlanır.

Giriş sağlandıktan sonra sol menüde bulunan”Not Bilgisi” butonu ile öğrenci ve veliler bütün dersler ile ilgili not bilgisine erişebilir.

Sponsorlu Bağlantılar
e-okul karne notu öğrenme

e-okul karne notu öğrenme

e-okul karne notu öğrenme

e-okul sisteminden karne notunu hesaplamak isteyen öğrenci ve ya veliler sisteme giriş yaptıktan sonra ilk olarak 1.yazılı ve 2.yazılı sınavın ortalamasını bulmalıdır. Bunun  için e-Okul’daki Not Bilgisi sekmesinde bulunan yazılı puanları alınmalıdır. 1.sınav notu ve 2.sınav notu toplanarak ikiye bölünür. Bu şekilde derslerin tamamının ortalamaları bulunur ve son olarak tüm ortalamalar toplanarak toplam ders sayısına bölünerek karne notu elde edilir. e-okul karne notu öğrenme bu kadar basittir.

Değerli veliler sevgili öğrenciler, unutmayın ki bir yılın tüm çalışmasının karşılığı olan bu karneler gelecek için önemlidir ancak karnesi beklenenden düşük gelecek öğrenciler için telafisi imkansız bir durum değildir. Bir sonraki yıl bu yıldan daha iyisini yapmak için çocuklarımızı motive etmeli ve asla onları üzecek kıracak ve okuldan soğutacak tavır içinde olunmamalıdır. Hayatta hiç bir şey kendinizden önemli değildir.  Hepinize keyifli bir yaz tatili dileriz.

Makalelerimizden anından haberdar olmak için facebook fan sayfamızı takip etmeyi unutmayınız…

Sponsorlu Bağlantılar

Yazar Hakkında

Zuhal

Yorum bırakın