Nasıl Yapılır ?

Hızlı Saç Uzatmak İçin Öneriler


Hızlı Saç Uzatmak İçin Öneriler yazımız ile sizinleyiz. Güzel ve bakımlı saçlar kadınların en güzel aksesuarıdır. Saçlarınız yavaş uzuyor ve bu durum sizi rahatsız ediyorsa yazımızda size çeşitli formüller ile yardımcı olmaya çalışalım. Öncelikle saçınızın uzamasını engelleyen sağlık faktörü var ise bunu araştıralım. Kreatin  eksikliği saçlarınızın geç uzamasına ve kırılmasına sebep olur. Basit bir kan tahlili ile bunu öğrenebilirsiniz.

Hızlı Saç Uzatmak İçin Öneriler

Hızlı Saç Uzatmak İçin Öneriler

Hızlı Saç Uzatmak İçin Öneriler

  •  Saçlarınızı Düzenli Kestirin: Kırıklarını aldırarak saçlarınızın hızlı uzamasına fayda sağlarsınız.
  • Taramak:  Saçlarınızı düzenli olarak tarayın ki saç diplerinize masaj niteliğinde olan tarama işlemi kan akışınızı hızlandırsın ve saçlarınız çabuk uzasın.
  • Yumurta Akı: 1 yumurtanın akını yıkanmış nemli saçınıza yedirin ve streçfilm ile sarın bu şekilde en az 1 saat bekletip durulayın. Saçlarınız çok daha dirençli olacaktır.
  • Mucizevi Yağ: 3 damla biberiye yağı, 3 damla jojoba yağı,  3 damla lavanta yağı, 2 damla kekik ve 2 damla sedir ağacı yağını karıştırın kısık ateşte biraz ısıtıp saç diplerine masaj yapın ve bir saat sonra ılık su ile durulayın.
  • Nem Maskesi: Haşlamış patates suyu, bir yumurta sarısı ve bir tatlı kaşığı bal. Bu karışımı saçınıza maske olarak uygulayın 1 saat bekletip durulayın. Bu maske sayesinde saçlarınız hem neme doyacak hem de hızlı uzayacaktır.
  • Aloe Vera Maskesi: Güzellik ürünlerinde en sık kullanılan üründür. Bir tatlı kaşığı bal, bir yemek kaşığı limon suyu, bir fincan aloe verayı karıştıralım. Bir saat beklettikten sonra ılık su ile saçımızı durulayalım.
  • Elma Sirkesi: Her evde bulunan elma sirkesi saçlarımızı uzatmada çok etkilidir. Her durulama suyuna yarım çay bardağı elma sirkesi ekleyelim ekstra durulamaya gerek yoktur. Kokusu açta kalmaz.
  • Soğan Suyu: Bir tane soğanı dörde bölüp haşlayalım ve ılınınca soğanı iyice sıkıp suyu saçınıza uygulayın. Bir saat bu şekilde kalın ve durulayın.

Diğer sağlıklı saç uzatma yöntemleri için herkesin uygulaması gereken noktalar saçlarınızı kurutma makinası ile kurutmayın, saç şekillendiricilerden uzak durun, saçlarınızı uygun şampuan ve kremler ile nemlendirin. Uygun aralıklarla kuaförünüzü ziyaret edin. Saçlarınızı kimyasal uygulamalardan yüksek ısıdan uzak tutun. Saç şekillendirici ürünlerini olabildiğince kullanmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha fazlası için Facebook Fan sayfamızı takip edin…

Sponsorlu Bağlantılar

Yazar Hakkında

Zuhal

Yorum bırakın