Sağlık

Kansızlık için bitkisel kür nasıl yapılır?

Kansızlık için bitkisel kür nasıl yapılır

Kansızlık için bitkisel kür nasıl yapılır? Kansızlık insan sağlığı açısından çeşitli sağlık sorunlarına yol açan ciddi bir sağlık problemidir. Kansızlık hafife alınmamalıdır. Doğru bir tedavi yapılması gereken ve bitki kürleri ile doğal bir şekilde desteklenmesi icap eden bir hastalıktır.

Kereviz-ıspanak kürü tarifi

Kereviz-ıspanak kürü malzemeleri:

  • 500 gram taze ıspanak
  • 400 gr kabukları soyulmuş kereviz, yeşil yaprak ve sapları
  • 2 litre su

Kansızlık için bitkisel kür nasıl yapılır?

-Diğer bir adıyla kansızlık kürü olarak bilinen bu kürü yaparken öncelikle 2 litre suyu kaynatınız. Ardından kaynatmış olduğunuz 2 litre suya incecik dilimlenmiş olan kerevizleri koyarak, tencerenin kapağını kapatın ve yaklaşık 10 dakika kadar kaynatmaya devam ediniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Kansızlık için bitkisel kür nasıl yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

-Kaynamakta olan kerevizlerin içerisine iyice yıkanmış süzülmüş ıspanakları da ekledikten hemen sonra 5 dakika daha kaynatalım ve ocaktan alarak soğumaya bırakalım.

-Soğumaya bıraktığımız kereviz ve ıspanakları süzerek , temiz cam bir kavanoza koyunuz. Kansızlık için hazırladığınız kürü 2 gün boyunca tüm yararlarını muhafaza ederek saklayabilirsiniz. Zira 2 günün ardından tüm yararları ortadan kalkacaktır. Bu nedenle verilen ölçülerde ve 2 günde bir bu kür yenilemelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

-Hazırlamış olduğunuz kansızlık kürünü her sabah aç karnınıza ya da kahvaltıdan yaklaşık 1 saat sonra 1 büyük su bardağı kadar içmelisiniz.

Kansızlık kürünü düzenli bir şekilde 15 gün boyunca sabah 1 bardak akşam 1 bardak içmeye devam edin ve 15 günün ardından 10 Günlük bir ara verin. 10 günün ardından yeni bir kür hazırlayıp 15 gün daha düzenli bir program ile tekrar sabah akşam içmeye devam edin.

Toplam da 30 günlük bir program ile kansızlık kürünü uygulayarak kansızlıkla ilgili sorunlarınızı bir nebze ortadan kaldırabilirsiniz.

Kansızlık kürünü uygularken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Bu kürü uygulamaya başladığınız dönemde fazla tatlı ve çikolata tüketmeyiniz. Çay kahve ve diğer şekerli gazlı içeceklerden de uzak durmayı ihmal etmeyin. Aksi halde kür içerisinde bulunan faydalı vitamin ve mineral hücrelerini yok edebilirsiniz.
Bu süreçte, bol bol C Vitamini içeren besinler tüketmelisiniz ki almış olduğunuz demirin emilim oranı artsın.
Not: Şeker hastaları bu kürü kullanmadan evvel mutlaka hekime danışmalıdır.

Benzer konuda makalelerimiz için Sağlık Kategorimizi İnceleyebilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın