Mobil

Snapchat kötüye mi gidiyor, Snapchat zor durumda mı

Snapchat zor durumda mı

Snapchat’in durumu kötüye mi gidiyor? Snapchat zor durumda mı? Snapchat hakkında yapılan en son piyasa araştırmaları, indirme sayılarında Snapchat’in ciddi bir düşüş yaşadığını gösteriyor. Görünen o ki Snapchat bünyesinde barındırdığı özelliklerini kopyalayan diğer platformlar istediğini başarmış gözüküyor!

Snapchat kötüye mi gidiyor, Snapchat zor durumda mı?

Özellikleri tek tek diğer rakipleri tarafından kopyalanan Snapchat’te işler pek de iyiye gitmiyor. Son olarak hisse değerlerinin yüzde 26.5 oranında gerilediği belirtilen şirket, ilk çeyrek için de 2.2 milyar dolar net kayıp açıklamıştı. İkinci çeyrekte ise işlerin çok daha kötüye gidebileceği öngörülüyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Snapchat halka arz fiyatına geriledi

  • Snapchat’i oluşturan Snap adlı firmanın hisse değeri 17 USD’a kadar düşerek, halka arz edildiği ilk fiyata kadar gerilemiş oldu.
  • Mobil mesajlaşma uygulaması Snapchat’i oluşturan Snap adlı firmanın hisseleri şirketin üç aylık tarihindeki en düşük seviyeye geriledi.
  • New York borsasında işlem gören Snap firmasının hisse başına değeri, geçen hafta yüzde 16’nın üzerinde değer kaybederken, bugün de yüzde 3,3 kayıp yaşadı.
  • Snap’in hisse değeri bugün 17 USD’a kadar gerilerken, ilk halka arz (IPO) edildiği fiyata kadar düşmüş oldu. Ayrıca, firmanın piyasa değeri de 20 milyar doların altına geriledi.
  • 2 Mart’taki IPO’sunda firmanın hisseleri 17 dolardan satışa sunulmuş ve 2 saat içinde 25,75 dolara çıkarak yüzde 51 prim yapmıştı.
  • ABD’li teknoloji firmalarının hisselerinin de bu hafta düştüğüne dikkat çeken uzmanlar, yatırımcıların Snap hisselerinde de satışa yöneldiğini belirtiyor.

Snapchat zor durumda mı

Sponsorlu Bağlantılar

Snapchat eskisi kadar indirilmiyor mu?

Veri şirketinin araştırmalarına göre, geçen yılın aynı dönemiyle kıyaslandığında Snapchat uygulamasının indirme oranları % 22 oranında gerilemiş. Bu durumun Haziran 2013’te 800 milyon USD olan ve günümüzde 23 milyar USD değerine ulaşan bir şirket için hiç de normal olmadığının altı çizmeliyiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Snapchat indirmeleri ilk dönemde % 6 büyümeye göre 3/2 oranında düşüş gösteriyor. En büyük kaybın iPhone kullanıcıları cephesinde izlendiğide bir diğer önemli bilgi. Snapchat indirmeleri neredeyse yüzde 45 oranında azalmış bulunmakta.
Snapchat’in bu kayıplarının arkasındaysa Facebook, Instagram ve diğer mesaj uygulamalarının platformun özelliklerini kopyalamasının olduğu da belirtiliyor. Özellikle hikayeler özelliğinin bunlar arasında en dikkat çeken olduğu belirtilmekte. Bir diğer kopyalanan ve öne çıkan özellik ise çeşitli filtreler.

Bakalım Snapchat, bu durumu tersine döndürmek için nasıl bir yol izleyecek?

Snapchat kötüye mi gidiyor, Snapchat zor durumda mı ile ilgili yazımızın sonuna geldik. Bu önemli bilgileri daha fazla kişinin okuyup faydalanması için, sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmayın lütfen.

Sponsorlu Bağlantılar

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın