Nasıl Yapılır ?

Stor perde nasıl temizlenir?


İlk baharın yüzünü göstermesi ile ev hanımlarını hummalı bir telaş sardı. Bunun adı bahar temizliği 🙂 Her kadın ev temizliğinde kendince pratik çözümler bulmuş durumda ancak yeni nesil güneşlik sistemi olan stor perdelerin temizliği çoğu zaman can sıkmakta. Kalorifer ve soba isi, sigara isi olduğu gibi stor perdelere yapışmakta ve ve kirli bir görünüme sebep olmakta. Şimdi size Stor perde nasıl temizlenir? sorusunun cevabını vererek bu can sıkıcı işten nasıl kurtulabilirsiniz anlatmaya çalışalım. Stor perdeler sentetik karışımım yüksek malzemeden üretildiğinden dolayı elektriklenerek  fazlaca toz çeker bu. Diğer tül perdeler gibi yıkanamamasından dolayı da kadınların içine hiç sinmez.

Stor perde nasıl temizlenir?

Stor perde nasıl temizlenir?

Stor perde nasıl temizlenir?

İki yöntem vardır stor perde temizliği için bunlardan birisi silmek bir diğeri de yıkamaktır. Kuru temizleme de iyi bir çözümdür ancak masraflıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Silmek çok kirli olmayan perdeleriniz için uygundur. Perdeleri tamamen açarak sabunlu bez ile silip havlu ile kurulayın. Diğer yüzüne de aynı işlemi yapmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Tercihen yıkamak daha başarılı bir yoldur. Bunun için yapmanız gereken perdelerini toplayıp sökmek ve düz bir zemine açarak yaymaktır. Ilık su dolu bir kovaya beyaz sabun veya arap sabunu ilave ederek köpürtün ve önünü ve arkasını kumaşı katlamadan fırçalayarak sabunlayın. Bol su ile durulayın ve perdeyi mekanizması ile toparlayarak dik konumda süzülmesini bekleyin. İyice süzüldükten artık perdenizi asabilirsiniz.

Bu yöntem ile stor perdelerinizi temizlerseniz hiç bir sıkıntı yaşamazsınız ve memnun kalırsınız. Temizleyici olarak ağartıcı hiç bir ürün kullanmamaya özen gösteriniz. En sağlıklısı beyaz sabun, sabun tozu ve arap sabunudur. Durulama suyuna az miktarda yumuşatıcı eklemeniz durumunda eviniz mis gibi kokacaktır. Durulama suyunuza sirke ilave ederseniz de perdeleriniz daha geç kirlenir ve bu size zaman kazandırır.

Perdelerinizin mekanizmalarını da ıslak bez ile silmeyi ihmal etmeyiniz.

Stor perde nasıl temizlenir? sorusuna cevap verdik. Umarız ki faydalı olmuştur. Sevgili bayanlara ev temizliklerinde kolaylıklar dileriz….

Sponsorlu Bağlantılar

Fan sayfamızı takip etmeyi ihmal etmeyin en güncel konularla sizinle olmaya da  devam ediyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Yazar Hakkında

Zuhal

Yorum bırakın