Teknoloji

USB belleği ram olarak kullanma


Hepinize merhaba bugün USB belleği ram olarak kullanma konusunda bilgi vermek istiyoruz. Bilgisayarımızın hızını etkileyen en önemli eleman ram’dir. Bigisayarın dahili olarak bulunan ram’i bazı çalışmalarda bizi zora sokar bilgisayarın kasmasına explorer ın bile açılmasına izin vermeyebilir. Tabi tek başına ram bundan sorumlu olmasa da etkisi büyüktür.

Öncelikle bilgisayarınızda kalıcı verim sağlamak için bir yol değildir bu aslında anlık olarak yani geçici olarak kurtarıcınız olabilir. Bilgisayarınızın hızını düşüren etmenler disk doluluğu, geçici dosyaların kapladığı alan, masa üstü yoğunluğu hatta çöp kutunuzun doluluğu bile olabilir. Öyle anlar gelir ki bilgisayar başında tüm bunları elden geçirecek vaktiniz yoktur bu anda çözüm ilave bir ram olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

 

USB belleği ram olarak kullanma

Farz edelim ki müşteriniz geldi bilgisayardan bir proje yada bir sunum yapacaksınız ve bilgisayarınız taş kesildi hemen yapacağınız şey elinizin altında bulunan rami kullanmak. Nasıl mı?

Usb belleğinizin ReadyBoost özelliği bulunmalıdır. Bunun olup olmadığını bu işlem basamaklarını gerçekleştirirken göreceğiz.

  1. Usb belleğimizi bilgisayarımıza takıyoruz.
  2. Bilgisayarımız Usb Belleği okudu ve Bilgisayarıma giriyoruz >  flash belleğe sağ tıklayıp > Özellikler’e basıyoruz.
  3. Daha sonra açılan pencerede, üstteki menülerden ReadyBoost’a geliyoruz.
USB belleği ram olarak kullanma

USB belleği ram olarak kullanma

Bu kısımda görselde de gördüğünüz gibi Bu cihazı ReadyBoost’a ada seçeneğini seçiyoruz.
Alt kısımda usb belleğimizin ne kadar alanını Ram olarak kullanmak istiyorsak, alan ayarlaması yapıyoruz.Mümkünse tamamını seçmeliyiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu örnekte 4 GB belleğin tamamının kullanıldığını görüyoruz. Ne kadar dahili ram’iniz var ise seçtiğiniz usb kapasitesi kadar ram eklemiş olacaksınız. Bu uygulama gerçekten işe yarayan ve hayat kurtaran bir uygulamadır.

Bilgisayarınızda kalıcı verim sağlamak için kalıcı ram eklemek ve bilgisayarınızın donanımsal sorunları  var ise onları çözmek gerekli ise yeniden sistem yüklemek ve de en önemlisi bilgisayarınızdaki dosyaları harici hard diskte ve cd lerde depolamak en iyisi olacaktır.

Bizim size verdiğimiz bu uygulama ile anlık hayati çözüm sağlayabilirsiniz elbetteki.

haydi bakalım siz de deneyin ve yorumlarınızı bize yazın makalemizi faydalı bulduysanız facebook profilinizde paylaşın ki arkadaşlarınızda faydalansın…

 

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook fan sayfamızı takip edin yeniliklerden haberiniz olsun…

Sponsorlu Bağlantılar

Yazar Hakkında

Zuhal

Yorum bırakın